Vyrobte si vlastný prípravok

Na jeho výrobu budete potrebovať len

  • 500 ml jablčného octu
  • 500 ml rastlinného oleja a
  • 500 ml šampónu

Sú to teda veci, ktoré v prevažnej väčšine prípadov, máte vždy doma po ruke, a novú dávku prípravku si tak môžete v priebehu niekoľkých minút pripraviť vždy, keď je to potrebné.

Postup:

Všetky tri ingrediencie, teda ocot, olej a šampón zmiešajte a dôkladne premiešajte vo väčšej nádobe. Vzniknutú zmes potom nalejte do fľaštičky s rozprašovačom a vo fľaštičke ešte raz dôkladne premiešajte. Následne už len zmes nastriekajte na tie miesta, kde sa hmyz objavuje najčastejšie, teda napríklad okolo kuchynskej linky, dverí, skriniek s potravinami, kvetináčov a pod. Ak sa obávate, že by zmes mohla poškodiť materiál, z ktorého je vaša pracovná plocha vyrobená, najprv malé množstvo zmesi opatrne na tomto povrchu vyskúšajte.

Prevencia

V boji s hmyzom je ale samozrejme dôležitá aj prevencia, takže všeobecne platí, že hmyz nemá rád vetrané priestory, preto pravidelne vetrajte a tiež čas od času vykonajte kontrolu vašich zásob potravín v skrinkách a v špajze.

Pokiaľ sa Vám tento článok páči, môžete ho komentovať, diskutovať a budeme radi, ak ho budete zdieľať pre svojich známych. Robíme to s ochotou hlavne pre vás, našich fanúšikov. Nezabudnite nás podporiť kliknutím na LIKE 🙂