Ak bývate v rodinnom dome, hmyz sa k vám domov najpravdepodobnejšie dostáva z vonku. V panelových bytoch hmyzu cestu uľahčujú stúpačky, potrubné systémy a šachty. Hmyz ale nie je iba nepríjemný a odpudivý, ale aj nebezpečný. Môže totiž vašu domácnosť zamoriť najrôznejšími škodlivými baktériami, ktoré k vám domov prinesie. A to už je veľký dôvod, snažiť sa hmyzu rýchlo a účinne zbaviť.

Bohužiaľ, ak sa hmyzu niekde zapáči, býva dosť ťažké sa ho zbaviť. V obchodoch je síce k dostaniu veľké množstvo najrôznejších prostriedkov, ale ich účinok je často iba krátkodobý a navyše väčšina z týchto prostriedkov obsahuje veľké množstvo rôznych chemických látok, z ktorých niektoré sú dokonca jedovaté, a tak sa vám možno nechce ich doma často používať. Predovšetkým ak máte doma malé deti, domácich miláčikov či všeobecne v kuchyni, kde by prostriedky mohli kontaminovať potraviny.

Existujú samozrejme aj mnohé zaručené babské rady, ako sa hmyzu zbaviť, napríklad pomocou chilli papričiek, drveného jalovca, jedlej sódy či levandule. My vám ale poradíme, ako si ľahko a jednoducho vyrobiť šetrný, prírodný, ale veľmi účinný prípravok, s ktorého pomocou sa nevítaných hostí zbavíte raz a navždy.

Pokračovanie na ďalšej strane …