Nezisková organizácia Little Free Library udržiava lásku ku knihám tým, že pomocou dobrovoľníkov umiestňuje malej knihovničky vo verejnom priestore. Ľudia si tu môžu požičať knihu, prečítať a následne vrátiť, a to všetko zadarmo. Nie je nutné knihu vracať do rovnakej poličky, dôležitá je totiž ich výmena medzi ľuďmi. Tí môžu do takýchto knižníc darovať aj svoje staré, na to tento projekt spolieha.

Tieto malé knihovničky sa objavujú na každom rohu, dokonca by ich snáď malo byť cez 75 tisíc v 88 krajinách celého sveta.

Knihovníčka z amerického mesta Coeur d’Alene v Idahu dostala skvelý nápad. Riešila totiž, čo s veľkým pňom, ktorý jej zostal na záhrade po starom a chorom strome. Chcela mu dať novú šancu, do zdravej rastliny by v živote nezasiahla. “Už dlhé roky padali zo stromu suché konáre, aj keď bolo bezvetrie. Mohol by sa niekto zraniť. Poslednou ranou bola obrovská vetva, ktorá spadla na synovo auto, “oznámila novinárom podľa serveru Bored Panda.

“Priemerná dĺžka života takého topoľa je iba 40-50 rokov, takže tento strom žil hneď dvakrát!” Howardovi vyrezali v kmeni dieru, osadili poličkami, dverami, hore položili strechu. Skutočne ako z rozprávky. Musí to byť určite jedna z najkrajších “knihobudek” na svete.

Pokračovanie na ďalšej strane…